Zespół, którego kierownikiem jest prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, otrzymał dofinansowanie w prestiżowym programie PRIME Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Projekt pt. „Komercjalizacja innowacyjnych kompozytowych sieci polimerowych o podwójnej responsywności do zastosowań medycznych” znalazł się na wysokim 6 miejscu wśród 67 zgłoszonych inicjatyw i jako jedyny z Pomorza Zachodniego został objęty wsparciem w ramach programu.
Zespół pracuje nad nową klasą wstrzykiwalnych biomateriałów, które utwardzają się pod wpływem światła UV i reagują na temperaturę ciała. Technologia ta może znacząco usprawnić leczenie złamań – umożliwiając mniej inwazyjne zabiegi, szybszy powrót do zdrowia i większy komfort pacjentów.
- Lider naukowy: prof. Mirosława El Fray
- Lider biznesowy: Konrad Frontczak
- Opiekun ds. transferu technologii: Paweł Żebrowski
Program PRIME to pierwszy w Polsce akcelerator transferu wiedzy i technologii „szyty na miarę”, realizowany we współpracy z brytyjską firmą doradczą Oxentia, wywodzącą się z Uniwersytetu Oksfordzkiego i specjalizującą się w komercjalizacji badań naukowych.
Gratulacje dla całego zespołu za ambitną koncepcję i znakomity wynik w ogólnopolskiej selekcji!
Projekt PRIME – wsparcie komercjalizacji nauki, jest realizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
(FNP) ze środków z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)